چه زمانی و چرا باید واکسن آنفلونزا بزنید؟
واکسن آنفولانزا

نظر متخصصان تزریق هر ساله واکسن است و به ویژه در هنگام شیوع همه گیری است. در حالی که ایالت متحده درگیر ویروس کرونا میباشد کارشناسان هشدار شیوع بیماری آنفلونزا در ماه نوامبر (اوایل آبان) در نیمکره شمالی را میدهند. و این شیوع برای همه کشورها و ایران مشکلاتی را فراهم میکند و هم وطنان عزیز باید توجه داشته باشن با راهکارهای ساده جهت پیشگری میتوان دو بیماری همزمان FLU+COVID19 پشت سر گذاشت و سختی برای نزدیکان فراهم نکرد.

چرا باید واکسن آنفلونزا زد؟

به گفته متخصصان آنفلوانزا میتواند عواقب ناگواری از قبیل ضعیف شدن سیستم ایمنی و مشکلات ریوی داشته باشد. افراد باید همه تلاش خود را جهت درگیر نشدن با آنفلونزا انجام دهند که مهترین آن واکسینه شدن است. با شیوع فصل سرما و اپیدمی کرونا و آنفلونزا باید افراد مسن و دارای بیماری ضمینه ای حتما جهت تزریق اقدام نمایند.

واکسن آنفلونزا چیست وچه ترکیبی دارد؟

واکسن آنفلونزا حاوی ویروس های ضعیف شده ای هستند که منجر به آنفلونزا نمیشوند و غالبا سازگار با سرما هستند و این ویروس ضعیف شده در ریه تکثیر نمیشوند.

چه افرادی میتوانند واکسن تزریق کنند؟

همه گروهای سنی بالای ۶ ماه میتوانند تزریق کنند فقط برای نوزادان کمتر از ۶ ماه نباید تزریق گردد.

آیا در هنگام بیماری میتوان واکسن آنفلونزا تزریق کرد؟

افراد مبتلا به بیماری متوسط یا شدید با علایم تب و بدون تب تا زمان بهبودی کامل نباید واکسن تزریق نمایند.

علایم بعد از تزریق واکسن آنفلونزا چیست؟

در بزرگسالان آبریزش بینی، سردرد، سرفه و در کودکان آبریزش بینی, خس خس گلو، سردرد، استفراغ، تب درجه پایین ممکن است داشته باشند.

خانم های باردارجزو گروهایی هستند که حتما جهت تزریق واکسن باید اقدام نمایند و این کار در شبکه های بهداشت و درمان و خانه های سلامت سراسر کشور انجام میگردد.

خوشبختانه واکسن آنفلونزا واکنش آلرژیک به نسبت جمعیتی خیلی پایین دارد و عملا در صورت رعایت موارد فوق خطری برای افراد ندارد

واکسن آنفولانزا
منبع : Scientific American
نوشته‌های پیشین
آمبولانس خصوصی تهران
نوشته‌ی بعدی
واکسن های کشف شده کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست