کرایه آمبولانس

کرایه آمبولانس: حادث شدن رویدادهای غیرمترقبه و به وقوع پیوستن اتفاقاتی که انسان انتظارشان را ندارد، بخش جدایی ناپذیری از زندگی وی بوده که سبب می شود تا هر صبح که از بستر خود برخاسته و در پی شروع روزی نو می رود ، مجموعه ای از اتفاقاتی که فکرشان را هم نمی کند در سر راهش سبز شوند.

لزوم استفاده از آمبولانس

با توجه به این توضیحات باید بگوییم که بسیاری از پیشامدهای ناگواری که برای انسان ها به حقیقت می پیوندند، ریشه در همین حوادثی دارند که آن ها را از قبل پیش بینی نکرده است. مجروح شدن در انواع و اقسام تصادفات رانندگی، سقوط اجسام سنگین روی وی، فرو افتادن در چاه یا چاله، گرما زدگی شدید، نارسایی های قلبی و مغزی ناگهانی، برق گرفتگی، نقص عضو در اثر بی احتیاطی در هنگام کار با ابزار برنده، مصرف مواد یا محصولات خوراکی مسموم یا مضر، افت شدید قند یا فشار خون و ده ها مثال دیگر، از جمله اتفاقاتی هستند که روزانه در شهر خود شاهد روی دادنشان بوده و در عین حال تضمینی هم وجود ندارد که نفر بعدی این حوادث نامطلوب ما نباشیم .

از آنجایی که با وجود مصدومی انسانی در این اتفاقات حفظ جان و سلامت وی در اولویت امور قرار دارد، اینکه بتوانیم او را بدون تشدید زخم یا شکستگی ها به بیمارستان یا سایر مراکز درمانی برسانیم از اهمیت فراوانی برخوردار است. طبق مثال های فراوانی که حتی در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس نیز شاهد آن بوده ایم، در مواردی سربازانی که مجروح شده و با مراقبت های اورژانسی می توانستند زنده بمانند، در اثر حمل غیر اصولی یا قرارگیری در شرایطی بد (که صد البته با توجه به شرایط موجود این دوره و محدودیت های فراوان امکان خدمت رسانی بهتری هم وجود نداشت) جان خود را از دست می دادند. این در حالیست که امروزه آمبولانس ها به عنوان بیمارستان های سیّار با جهش چشمگیری که در کلیّات طراحی و سامانه های پزشکی خود داشته اند، طبعاً در انجام وظیفه خود نسبت به نسل های قبلیشان موفق ظاهر شده اند .

تعریف آمبولانس

آمبولانس در تعریفی کلّی به وسایلی نقلیه در ارتباط با اورژانس گفته می شود که وظیفه رساندن بی وقفه و در زمان حداقلی یک بیمار یا فرد آسیب دیده را از محل استقرار یا وقوع حادثه به نزدیک یا مجهزترین بیمارستان اطراف آن دارند. اگرچه با شنیدن نام کرایه آمبولانس به یاد واگن های چهارچرخ و مرسومی می افتیم که همه روزه از کنارمان در خیابان ها می گذرند، اما این پدیده در قالب دوچرخه، موتور، قایق، قطار و هلی کوپتر نیز دیده شده و با توجه به محل استفاده، شدت آسیب دیدگی فرد یا میزان مهارت و تجارب EMT، پارامدیک یا تکنسین مربوطه به کار گرفته می شوند.

کرایه آمبولانس از این روی خودروی خاص و پر اهمیتی بوده و حتی در کنار ماشین آتش نشانی دارای قواعد و قوانین خاصی در مقرّرات راهنمایی و رانندگیست که زندگی یک انسان در دستان اوست. با توجه به این مطلب اینکه مصدومی تا لحظه رسیدن به بیمارستان زنده بماند مهمترین اصل مداوا اوست. آمبولانس ها دارای سخت افزارهای پیشرفته فراوانی از جمله ونتیلاتور به منظور تأمین اکسیژن و رسیدگی به وضعیت تنفس بیمار، دفیبریلاتور یا دستگاه شوک به منظور برگردان بیمارانی با ایست قلبی، گلوکومتر به منظور بررسی قند خون و مجموعه ای از ابزار و وسایل حمل از جمله لانگ بک بورد یا برانکاردی که بیمار بواسطه بست هایی روی آن بی تحرک قرار می گیرد، اسکوپ یا برانکاردی با قابلیت خم شدن از مفاصل مشخص یا کولار و اسپلینت به منظور محدود کردن حرکت عضو مشکوک به آسیب دیدگی (مانند گردن یا قسمت های مختلف دست) می باشد.

در ادامه گفتنیست که جابجایی بیمار از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر و کاربردهای پیشگیرانه آن مانند حضور در استادیوم های ورزشی و اجلاس شخصیت های مهم از دیگر وظایفیست که به این وسیله اجاره آمبولانس و افراد داخل آن محوّل می شود.

نوشته‌های پیشین
آمبولانس خصوصی شهریار
نوشته‌ی بعدی
شماره تلفن آمبولانس خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست